Ali Ahmeti bëri vlerësim historik

ali ahmeti e bekim jashari

 

Ngjarje e madhe kombetare e  historike eshte kjo!

Pjestaret e dy familjeve te medha Jasharaj dhe Lladrovci, drejtojne me komunat e Drenices!

Kryetar i Skenderajt, eshte djali i Heroit te Kombit Hamez Jashari!

Kryetar i Drenasit, eshte vellau i Heroit te Kombit Fehmi Lladrovci!

Bekim Jashari e Ramiz Lladrovci, pa as me te voglin dyshim do te jene kryataret me te nderuar e me te respektuar, me te guximshem e me te spikatur!

Nen drejtimin e Tyre, Drenica ka per te lulezuar shume e ka per te perjetuar zhvillim te hovshem!

Te gjithe ata qe e kane hedhur voten e tyre per Bekimin e per Ramizin, do te jene jo vetem te knaqur e te lumtur, por ne te ardhmen, ne mandatet tjera do te rrisin angazhimin e tyre e do te lobojne qe edhe vota tjera te shkojne per keto dy personalitete qe do te jene shembuj e model udheheqjeje ne komunat e Kosoves!

Gezimi i Udheheqesit te Popullit Shqiptar Ali Ahmeti, qe e shfaq publikisht per fitoren e ketyre dy burrave te nderuar te Drenices, eshte edhe nje deshmi me shume se sa shume nderohen figura te ketilla politikanesh, e pjestare te familjeve heroike, te atyre familjeve qe nga gjiu i tyre kane nxjerre Komandantin Legjendar Adem Jasharin e Gjeneralin e famshem Fehmi Lladrovci!

Vetem udheheqesit e vertete te  popullit shqiptar si Ali Ahmeti, ndjejne gezime te tilla!

 

Ismet Sylejmani

28 Tetor 2017, Prishtine!